[Трохим Зіньківський ]
Головна » Файли » Автореферати, статті

Кіраль С.С. Трохим Зіньківський в ідейно-естетичному контексті доби
[ Викачати з сервера (324.0 Kb) ] 05.08.2012, 18:26
Робота повертає до літератури замовчуваного за радянських часів письменника Трохима Зіньківського (1861–1891). Мислитель, прозаїк, перекладач, критик й публіцист, – він був однією з найприкметніших постатей українського національного відродження другої половини ХІХ ст. Проаналізовано опубліковані окремим виданням та у пресі тексти творів Т.Зіньківського, а також опрацьовано багатий не відомий раніше науці матеріал, знайдений дисертантом в архівних фондах Бердянська, Одеси, Києва, Львова, Петербурга. Особистість Т.Зіньківського представлено в цілісності життєвої долі, мікрокосму його Я та творчої спадщини як явища загальноєвропейської культури.
У дисертації досліджено витоки й еволюцію світогляду Т. Зіньківського, зокрема розробку ним національної ідеї. Белетристичну, передусім прозову, творчість Т.Зіньківського висвітлено в європейському контексті. Розглянуто етико-антропологічні та історіософські аспекти художньої творчості Т.Зіньківського в річищі розвитку українського письменства 70–90-х рр. ХІХ ст. та її значення в жанровому збагаченні української літератури й формуванні національної самосвідомості народу. Визначено місце Т.Зіньківського в літературному процесі, особливості індивідуального стилю письменника, його зв’язки з літературними попередниками й сучасниками; проаналізовано його фольклористичні, публіцистичні і мовознавчі праці. Широко залучено епістолярій як найдостеменніше першоджерело життєпису й творчості митця.

Повний текст автореферату у форматі Word
Категорія: Автореферати, статті | Додав: Berdyansk | Теги: життєпис, публіцистичність, європейський контекст, епістолярій, традиції і новаторство, естетичні принципи, інтелігенція, національна ідея, проза
Переглядів: 362 | Завантажень: 216